I DAG:
Anbefaling - Scene

Manden, menneskets bedste ven...

Mænd i mindre doser anbefalet af Louise Jørgensen
1. december 2010
Vurdering:
Samlet vurdering:
"Mænd i mindre doser" er en enmands-revy der skildrer et bredt spekter af "Manden". Lige fra Adam der smides "ud af Paradis" fordi han har ladet en ged gnaske lidt for meget i sit figenblad, til den ensomme mand der har mistet sin sidste ven da denne blev ved med at give ham "upassende erotiske gaver", den romantiske mand der er håbløst forelsket, selvom hans kæreste overhoved ikke forstår ham eller påskønner hans værd. Fra den ynkelige "tabermand", til "the champ" iført glinsende, røde shorts og boksehandsker for at tilfredsstille SIN kvinde.

Kristian Holm Joensen er helt klart mest underholdende i sine "dialoger/monologer" hvor han til gengæld er top underholdende.

"Mænd i mindre doser" er underholdning for begge køn. humoren er til tider plat og sigter efter laveste fællesnævner...som den til gengæld rammer.

En hyggelig, sjov og larmende latterlig revy, med et tvist af jul.
Vælg kategori:
Vælg region:
AKTUELT LIGE NU
DJÆVLEPROJEKTET
Spilleperiode 30. okt - 22. nov
PIXIE
Spilleperiode 11. sep - 4. okt
ANSIGTSYOGA FOR BEGYNDERE
Spilleperiode 11. sep - 30. sep
Vi maler byen rød: The Musical 2
Spilleperiode 7. aug - 8. aug