Fantastisk skuespil!
Vurdering:
Samlet vurdering:
Det er helt sikkert skuespillerne der gør den store forskel i denne forestilling! Historien er ikke afgørende for helhedsindtrykket, men det er godt overført til dansk. Specielt to af rollerne der blev spillet blev udført rigtig godt.
Man kan ikke lade være med at sidde og blive lidt nervøs når skuespillerne går rundt blandt puplikum før stykket starter, men det gør at man allerede fra start bliver trukket med ind i deres univers. Flere gange i stykket bliver tilskuerne fra første række hevet med ind i stykket, og kan være grænseoverskidende for nogle. Man sad med følelsen "godt det ikke er mig" men underholdte resten at tilskuerne.
Det er et meget intenst stykke, hvor man glemmer lidt at det bare er teater. Og nogle af scenerne kan være en smule grænseoverskridende.
Det er helt bestemt et stykke der kan anbefales at tage ind at se og det er et stykke der sætter snakken igang i pausen hos puplikum!