I DAG:
Anbefaling - Film

Falsk Film reklame!

Vådområder anbefalet af Lars Børresen
17. april 2014
Vurdering:
Samlet vurdering:
Man glemmer hurtigt, at det er film på tysk. Da filmen har en fin fortællestil, og filmen er flydt med en masse flotte billeder.
Filmen starter som den er reklameret til at være, en meget grafisk historie om en ung kvinde og hendes forholde til kropsvæsker. Og til tider er den nærmest pornografisk. Men for i lille Danmark er det jo bare sødt, og ikke så chokende som det vil være i de fleste lande.
Jeg syns det er fin film, men jeg er meget skuffet over. At den ikke lever op til det, som den bliver reklameret for at være. For det er mest en film, om en ung kvinde, der er meget ude af balance.
Jeg kedede mig ikke under filmen, og den burde nok have fire stjerner. Men jeg gik derfra skuffet, da den ikke var, det den gav sig ud for at være.

Vælg kategori:
Vælg region:
AKTUELT LIGE NU
MANFREDS KRIG
Spilleperiode 25. apr - 27. apr
EN SOMMERDAG I OKTOBER
Spilleperiode 14. sep - 11. okt
Vi maler byen rød: The Musical 2
Spilleperiode 23. apr - 17. maj
Lost Threads
Udgivelsesdato 13. apr