Musik, jokes, gak og galskab på begge sider af bæltestedet.
Vurdering:
Samlet vurdering:
På trods af, at størstedelen af publikum var en smule ældre end jeg selv, så synes det ikke at være svært for Tommy Kenter, at få os alle til at grine - samtidig!
De modne fruer fniste, de ældre herrer lo og jeg, jeg sad og klukkede under både parodien på den neurotiske universitetslektor med sære tics og tale problemer, samt til de mange parodier på middelaldrende, kvindeglade mænd med et særligt fokus på de nedre regioner.
Alt i alt fungerede de mange sketches og jokes godt og spændte bredt, lige fra fjollede livsanekdoter til tragiske ægterskaber. Tommy Kenters historier fra hans tidlige år på de skrå bredder og hans gennemgang af livets faser resulterde i 2 timers morskab der krydsede gennerationer.
Musik, jokes, gak og galskab på begge sider af bæltestedet.